Rate this post

İstanbul’da İngilizce Türkçe Çeviri Hizmeti veren birçok kurumla birlikte aynı zamanda ucuz çeviri fiyatları ile hizmet veren sitelerde bulunmaktadır.

İstanbul’ da İngilizce Çeviri Hizmeti veren birçok kurum bulunmaktadır. Bunların bazıları şunlardır: Marmara Dil Merkezi, İngilizce Platformu, Konuşarak Öğren Dil Eğitim Merkezi, Perfectionist English Eğitim Kurumları,  British Eurolang, Rennert İstanbul, Özel İstanbul Türk Amerikan Derneği, Yıldız Teknik Üniversitesi, Spoken English, Ozan Dil, Dilko Kadıköy, English Colic Dil Okulu, Sözek Eğitim, İstanbul Lisan Merkezi ILM, British Time, Kent English, Language Union İngilizce Kursu gibi daha ismini sayamadığımız birçok çeviri hizmeti veren kurum ve kuruluş bulunmaktadır. Hemen hemen İstanbul’un birçok semtinde yer alan bu kuruluşlar ile kolayca irtibata geçebilirsiniz. İstanbul İngilizce Türkçe Çeviri Hizmetleri adı altında yeni bir sektör oluşmuş diyebiliriz.  Türkiye Çevirmenler Derneği de İstanbul’da kurulmuştur. TÜÇED olarak bilinen bu derneğin görevi dernek üyelerine her konuda destek ve yardımcı olmaktır.  1992 de Ahmet Varol ile kurulan bu dernek ile Türkiye de var olan bu mesleğe gönül veren çevirmenlere ve büroları aynı çatı altında toplamaya çalışılmıştır.

İngilizce Türkçe Çeviri Ankara

Böylece Türkiye’de eksik olan çevirmenlik ihtiyacını ve çevirmenlere verilen değerin korunması için çaba harcanmaya başlanmıştır. Sadece İstanbul değil birçok ilde çeviri büroları bulunmaktadır. Ankara, İzmir, Bursa, Antalya gibi birçok ilde de çevirmenlik büroları iş yapmaktadır.  Çoğunluğunda İngilizce çeviri ağırlıklı olarak yapılmaktadır. Ankara İngilizce Çeviri Hizmetleri denildiğinde akla gelen başlıca çeviri büroları; English Exam Center, Life Akademi, Altın Geçit Yabancı Dil Okulu, Bilkent English Center, Ankara Doruk Ltd. Şti. İngiliz Kültür Derneği / British Culture, Active English çeviri bürolarıdır. İzmir İngilizce Çeviri Hizmetleri denildiğinde de akla gelen başlıca çeviri büroları; . İpek Tercüme Azim Tercüme, Karam Tercüme, İzmira Tercüme, Anvil Tercüme, Konsolos Tercüme, Neko Tercüme Bürosu, Dünya Tercüme Bürosu, Laila Tercüme, Ada Tercüme ve Çeviri Hizmetleri, İdeo Çeviri, Hts Groups Tercüme Hizmetleri, Türer Çeviri Hizmetleri, Smyrna Tercüme Bürosu başlıcalarıdır.  İngilizce – Türkçe Çeviri Hizmetleri ve Türkçe İngilizce Çeviri Hizmetleri veren gördüğünüz üzere ülkemizde birçok firma bulunmaktadır. Bir kısmı şahıs, bir kısmı da kurumsal olmasıyla beraber yeminli, yeminsiz, noter yeminli, mahkeme yeminli birçok tercüman bulunmaktadır. Ülkemizdeki çoğu üniversitenin de çeviri hizmeti verdiğini biliyoruz.

İngilizce Türkçe Çeviri Fiyatları

İngilizce – Türkçe Çeviri Hizmetleri ve Türkçe – İngilizce Çeviri Hizmetlerini sadece bu kurumlardan değil internet üzerinde bulunan sayısı belli olmayan bir çok site vardır. Dilerseniz bu siteler aracılığı ile de çeviri işlerinizi halledebilirsiniz. Tercih size kalmış, internetten çeviri de olası bir hata da karşınızda muhatap bulamayabilirsiniz. Tek sorun bu da olmaya bilir, çevirinin kalitesini bilmeden iş vermiş olacaksınız ve sonucunda memnun kalmayabilirsiniz. İnternet üzerindeki ismi duyulmuş, tavsiye edilen siteleri tercih etmelisiniz ki mağdur olmayınız. Çevirilerde acili olan işlerde internetten çok hızlı olarak yaptırabilirsiniz ancak bunun dezavantajı olarak hatalı çeviri olabilir. İyi bir tercümanlık bürosu bulup daimi olarak tek bir firmayla çalışmalısınız böylece hem maliyet hem de acili yeti olan işlerde karlı çıkabilirsiniz. Ülkemizde son zamanlarda çok sık yaygınlaşan bir meslek olmaya başladı. Bu da rekabet ortamı yaratmaya başladı. Rekabet fiyatlara yansıdıkça kaliteli çeviri bulmak çok zorlaşmaya başladı. Böyle devam ederse kaliteli çeviri bulmak oldukça zorlaşacaktır. İngilizce – Türkçe Çeviri Hizmetleri ve Türkçe – İngilizce Çeviri Hizmetlerini internet tarayıcınızın özelliğinden yararlanarak bile yapabilirsiniz. Sizin de birkaç düzeltmenizle uygun bir çeviri olacaktır. Bu da bir seçenek tabi ki sizlerin tercihlerine kalmıştır. İyi bir çeviri yapmak için piyasada bulunan tercüman bürolarını iyi araştırmalısınız.